גיליון 1 1, סתו 2008 נִגְזֶרֶת גיליון 2 2, חורף 2008 סָלוֹן גיליון 3 3, אביב 2009 סַף גיליון 4 4, קיץ 2009 מֶשֶׁק גיליון 5 5, סתו 2009 סֻכָּר גיליון 6 6, חורף 2010 פַּסְקול גיליון 7 7, קיץ 2010 לִילָדֵינוּ גיליון 8 8, קיץ 2011 מִשְׂחָק גיליון 9 9, אביב 2013 שֵׂיבָה גיליון 10 10, חורף 2015 נָּשִׁים גיליון 11 11, קיץ 2015 גְּבָרִים גיליון 12 12 סתו 2015 קרקס גיליון 13 13 חורף 2016 יין ושיכר גיליון 14 14, סתו 2016 מעברים גיליון 15 15, סתו 2017 מחבואים גיליון 16 16, קיץ 2020 קַיִץ זֶה

אדוה קרני

ציירת

ילידת 1970, תל אביב.
בוגרת "קלישר", לימודי מולטימדיה במכללת ת"א וציור מודל באמסטרדם.
עבודותיה הוצגו בין היתר בחממת האמנים של צבע טרי, בגלריה קונטמפוררי ביי גולוקונדה, בית הנסן, גלריה אלפרד ועוד.
הייתה ממקימי גלרייה "פופולוס" השיתופית שפעלה בדיזינגוף סנטר.
מלמדת בסטודיו פרטי החל מ-2001.

מי ומה גורם לך ליצור?

צורך בעשייה ויצירה קיימים אצלי מאז שאני זוכרת את עצמי, אני תמיד במרדף אחרי עשרות דימויים ורעיונות שמחכים לביצוע. אם לא הייתי עוסקת באמנות אז הייתי כותבת ואם לא כותבת אז אולי עוסקת בסרטים תיעודיים. הרצון ליצור חשוף לגירויים מהסביבה רוב הזמן וכל פעם יש תשוקה להתקדמות וניסיון חדש. אני כמו צופה מהצד ב"מערכות", לפעמים אני רואה מבנה, צבעים ומצבים בין דמויות שלא הספקתי לצלם. ואז אני חושבת "הנה פספסתי ציור טוב".

ספרי לנו איך את יוצרת - חלל, מקום, תהליך עבודה

תהליך העבודה שלי כולל שלושה שלבים:
1 -צילום (החלק היותר אינטואיטיבי) – לעיתים מאות/אלפי תמונות שמצולמות בקצב מהיר
2-מחשב(המוח/ המעבדה) -תיקיות רבות, בדיקה, מיון ועבודת פוטושופ (בחלק מהסדרות)
3-ציור (מדיטטיבי)- בחומרים שונים על מצעים שונים
אני עובדת על מספר סדרות ומספר טכניקות לפעמים במקביל .אחרי ציור גדול בשמן אני בדרך כלל צריכה לנוח עם צבעי מים ואחרי ציורים מהירים בדיו אני מתחילה בעבודה ריאליסטית שאורכת שבועות .
כאמא אני עובדת בחללים שונים וממשיכה את העבודה עד שעות הלילה. בבקרים פנויים אני מגיעה לסטודיו (שנראה לי תמיד כפרס) המקום שלי, המוסיקה שלי וזמן איכות לציור, שם אני יכולה לעבוד בפורמטים גדולים ובצבעי שמן. בערבים ובחופשים של הבנות אני עובדת על השולחן בחדר השינה ובפינת האוכל במטבח כשהעשיה משתלבת עם ההתרחשות שקורית בבית.

מה מעורר בך השראה?

ההשראה שלי בשנים האחרונות קשורה בעיקר לדימויים ששאובים מהסביבה הקרובה: משפחה ,חברים , מכרים. מעניינות אותי מערכות יחסים, הורים וילדים, זוגיות, התבגרות, גבריות. אני חסידה גדולה של ה"מציאות" ומעוניינת בעיקר בצפייה ושליפה של הרגעים שמתרחשים (כמו בן זוגי שקולע בבוקר צמות לביתי או מעקב אחרי קבוצת חברים שנפגשים כל שנה למספר ימים).
יש סדרות שמתחילות יותר ברעיון ואז העבודה קשורה גם למחקר, בימוי ועבודת פוטושופ.
ההשראה מגיעה גם מיצירות שאני אוהבת: הסיפורים הקצרים של צ'כוב תמיד מרגשים אותי ומדויקים לחיפוש שלי, סרטים דוקומנטריים טובים ואמן חדש שאני מגלה, מיצרים אצלי תשוקה גדולה לעשייה חדשה.

ספרי לנו על יצירה מוסקלית שתשקף לנו משהו ממך?
בחודש האחרון, בעקבות הסרט הדוקומנטרי על קורט קוביין, חזרתי לשמוע את הדיסק של ההופעה האקוסטית של נירוונה שהקשבתי לו הרבה בשנות התשעים, אני גם מאוד מעריכה את ה"דג נחש" בגלל העיסוק שלהם בחומרים חברתיים ובגלל שאני מאמינה שהעשייה שלהם מגיעה מאהבה ואמונה. באופן כללי אני חייבת מוסיקה ברקע (הרבה פעמים קול הקמפוס fm 106), זה הדבר הראשון שאני עושה כשאני מגיעה לסטודיו או כשאני מתעוררת בבוקר.

ציטוט אהוב

" האמן לא נועד להיות שופט לדמויותיו ולדבריהם; תפקידו להיות עֵד נטול פניות...תפקידי היחיד הוא להיות מוכשר, משמע, לדעת איך להבדיל עדות חשובה מאחת חסרת חשיבות, להציב את דמויותיי באור הנכון ולדבר את שפתם".
מתוך מכתב לאלכסיי סובורין - אנטון צ'כוב, 1988

תאריך הצטרפות לחוטם:
2015
אהבה