גיליון 1 1, סתו 2008 נִגְזֶרֶת גיליון 2 2, חורף 2008 סָלוֹן גיליון 3 3, אביב 2009 סַף גיליון 4 4, קיץ 2009 מֶשֶׁק גיליון 5 5, סתו 2009 סֻכָּר גיליון 6 6, חורף 2010 פַּסְקול גיליון 7 7, קיץ 2010 לִילָדֵינוּ גיליון 8 8, קיץ 2011 מִשְׂחָק גיליון 9 9, אביב 2013 שֵׂיבָה גיליון 10 10, חורף 2015 נָּשִׁים גיליון 11 11, קיץ 2015 גְּבָרִים גיליון 12 12 סתו 2015 קרקס גיליון 14 14, סתו 2016 מעברים גיליון 13 13 חורף 2016 יין ושיכר

גילי חיימוביץ'

משוררת ומתרגמת

תראפיסטית, מרצה ומנחה קבוצות בהבעה ויצירה.

לימודים בבי"ס לאומנות 'קמרה אובסקורה' ,ובמכללת אייסיס – בי"ס הבינלאומי ללימודים בינתחומיים - תרפיה בהבעה ויצירה

 ספרים:

תינוקת (הוצ' עמדה, 2014).
עונת המוך, (הוצ' פרדס, 2011)
אש כוחותי (הוצאת אבן חושן, 2007)
משתקפת כמו אושר(הוצ' גוונים 2002)
דבק מגע (הוצ' גוונים 2001)

ספר שירה באנגלית: חיים על דף חלק, הוצאת Blue Angel, יצא בשתי מהדורות, השנייה כוללת עבודות צילום שלי, בשנת (2007 ו-2008).

 תערוכות:

פסטיבל הצילום 'קונטקט' בטורונטו – תערוכה קבוצתית 2012

מרכז קופלר לאומנות בטורונטו – תערוכה קבוצתית, 2007

 פרוייקטים:

פרסום ראשון של תרגומי שירי בצרפתית. תרגמה מרלין ברטוניני בירחון Recours au Poeme, 2013:

פתק – וידאו שיר, יצירה משותפת עם האמן ריקרדו רויסטשר, 2011

אגם מתמלא - וידאו שיר, יצירה משותפת עם האמן ריקרדו רויסטשר, 2011

דף חלק – מופע על בסיס שירה, בהשתתפות הרקדנית\זמרת מייגן אינגליש, 2009

(מצורפת תמונה מהמופע)

בימוי וכתיבה של הסרט הקצר "מילון למי שאין בו צורך" בכיכובה של מייטל דוהן, 1998. הסרט זכה במלגה מטען משרד התרבות ותעשייה.

 מי ומה גורם לך ליצור?

סבל ובדידות כמובן, כל דבר משמעותי שקורה בחיי בין אם הוא משמח או עצוב או שניהם, הגירה, הולדת בנותי, גברים, געגועים, מקומות, אנשים שאני קשורה אליהם ואולי אפילו יותר מזה, הדברים הקטנים, השגרה, האפרוריות של חיים פרוזאיים: קיפול כביסה, הליכה למכולת, איסוף בנותי מהגן. ייתכן שהייתי יכולה לענות שפשוט הכל. צריך רק "תירוץ" שיעורר את העולם הפנימי שלי.

 ספרי לנו איך את יוצרת - חלל, מקום, תהליך עבודה

היצירה עצמה יכולה לקרות בכל מקום ולכן אני משתדלת שיהיה איתי תמיד משהו שאפשר לכתוב עליו בין אם זה פנקס, פלאפון או מחשב. למרות שאני תמיד מעדיפה לכתוב ביד בשלב ראשון עד כמה שמתאפשר. לרוב באיזהשהו שלב זה יעבור למחשב ושם, במידת הצורך, יעבור עריכה. כשמצטברים שירים הנראים כשייכים אחד לשני ושיחד יוצרים תחושה של שלם העולה על סך חלקיו ובעל מאפיינים ושפה משלו, אני יוצרת כתב יד לספר. העבודה על כתב היד כוללת סלקציה ועריכה דקדקנית יותר גם של השירים עצמם וגם של הסדר שלהם, כך שיטיב עם השירים וייצור משמעויות נוספות.

פינת עבודה גילי חיימוביץ

 מה מעורר בך השראה?

שינה, קימה ובעיקר מה שבין שתיהן – כל השלבים האלו בין סוג של להיות ללא להיות תמיד ריתקו אותי. כמובן, מאהבים, אהבות נכזבות, מין, ילדים, בעלי חיים, הגירה, עצים, מטופלים שלי (ללא פרטים מזהים כמובן, השירים הם בעצם עלי ולא עלייהם) וכמו שאמרתי, אולי יותר מהכל היומיום, השגרה, הנסיון לא להטחן עד דק בתוכה אלא גם להביט בה מהצד ולקבל פרספקטיבה עליה.

Living on a Blank Page - performance גילי חיימוביץ

ספרי לנו על יצירה מוסקלית שתשקף לנו משהו ממך

נראה לי שהדבר הראשון שעולה לי בהקשר הזה, אלו הקונצ'רטי הברנדבורגים של באך. זאת, למרות שאני לא שומעת הרבה מוסיקה קלאסית. למרות שאני נהנת ממוסיקה, אנני מחשיבה עצמי כמי שיש לה קשר מיוחדת אליה וזאת למרות שהיו לי מספר מפגשים משמעותיים מאוד עם מוסיקה.

בנעורי, זמן קצר לאחר שעברתי עם משפחתי לעיר חדשה, חליתי בשפעת קשה במיוחד. אנטיביוטיקה לא עזרה לי ולזמן מה לא יכולתי להנות בעצם משום דבר, לא קריאה ולא טלויזיה, תיאבון ודאי שלא היה לי ולא כוח לצאת מהמיטה. אפילו שיחה או האזנה לרדיו היתה יותר מידי עבורי. הדבר היחיד שהביא לי מזור, היתה המוסיקה הזו. שכבתי במיטה בעיניים עצומות והקשבתי לה במשך שעות. היה משהו בנקיון הצלול שלה, במתיקותה הבלתי סנטימנטלית, המבנה הכמעט מתימטי שלה ועם זאת מופשט, שעזר לי בזמן שנסחפתי על גבי חום גבוה עם גרון כואב. לקחת לי זמן מה להרפא. כדורים לא עזרו ורק כשנתנו לי כמויות גדולות של אנטיביוטיקה בזריקות מצבי השתפר. עד אז, המוסיקה הזו נתנה לי מעיין נקודת מיקוד שעזרה לי להתעלות מעבר להרגשתי הרעה. בערך אותו הדבר קרה, גם אם באופן שונה ועם מוסיקה אחרת, בלידה של בתי הבכורה.

https://www.youtube.com/watch?v=8ejVor497wQ

  ציטוט אהוב:

ציטוט משירה של אליזבת' בישופ "אומנות אחת" ב

תרגום חופשי: "לא קשה להתמחות באומנות האובדן".

פתק, וידאו שיר, נשעה יחד עם האומן ריקרדו רוישסטר:

http://www.youtube.com/watch?v=xFlYMb27QQs

 

 

 

תאריך הצטרפות לחוטם:
2009
אהבה